Na Bruseljskem forumu, ki ga vsako leto organizira nemški Marshallov sklad (German Marshall Fund, GMF), je v spletni razpravi o svetovnem redu po pandemiji, sodeloval tudi tajvanski zunanji minister Jaushieh Joseph Wu (吳釗燮).
Forum se je osredotočal na pristope do Kitajske po pandemiji COVID-19, med povabljenimi govorci pa so bili tudi ameriški senator Chris Coons, ameriška senatorka Marsha Blackburn, poslanec Evropskega parlamenta Reinhard Butikofer in podpredsednik GMF Ian Lesser.
Po besedah Wuja je Tajvan pod vse večjim kitajskim pritiskom, saj je Peking celo med pandemijo s svojimi vojaškimi letali in plovili izvajal vaje v neposredni bližini Tajvana. Tajvan ni edini, ki se počuti ogroženega zaradi vse bolj agresivne sosede, tu je še Indija in njen mejni konflikt s Kitajsko; Japonska in njen spor s Kitajsko v Vzhodnokitajskem morju; ter Hong Kong in kitajska sporna uvedba zakona o nacionalni varnosti. Kljub vse večjem pritisku bo Tajvan še naprej trdno branil demokracijo in nudil upanje državam, ki se soočajo z avtoritarnimi režimi, je dodal minister. Uspeh v boju proti koronavirusu in velikodušne donacije medicinske opreme so Tajvanu že prinesle večjo mednarodno podporo, tudi s strani evropskih držav.
Minister Wu je še dodal, da je pandemija izpostavila tveganje zaradi prevelike odvisnosti od Kitajske pri zagotavljanju ključnih materialov in poudaril, da lahko Tajvan bistveno prispeva k prestrukturiranju globalnih oskrbovalnih verig.