Tajvanska boksarka osvojila naslov svetovne prvakinje

0
252

Tajvanska boksarka Huang Hsiao-wen (黃筱雯) je v nedeljo na svetovnem ženskem prvenstvu v boksu v New Delhiju v Indiji osvojila zlato medaljo.

25-letna Huangova se je v finalu ženskega tekmovanja v bantamski kategoriji (52-54 kg) pomerila z Yeni Marcelo Arias Castañedo iz Kolumbije in si na turnirju, ki ga vsaki dve leti organizira Mednarodna boksarska zveza (IBA), zagotovila soglasno zmago s 5:0.

Tajvanska boksarka je imela nadzor od uvodnega zvonca in je izkoristila svojo višinsko prednost, da je ohranjala varno razdaljo ter zadala svoj značilen levi udarec čim se ji je nasprotnica skušala približati.

Huangova je z nedeljsko zmago osvojila drugo zlato na svetovnih prvenstvih IBA, potem ko je leta 2019 zmagala na turnirju v ruskem mestu Ulan-Ude. Je tudi dobitnica olimpijske medalje, saj je leta 2020 na igrah v Tokiu osvojila bronasto medaljo.