Tajvanski športniki osvojili še 3 zlata odličja na poletni univerzijadi

0
245
Hsu Yu-hsiou (許育修) in Wu Fang-hsien (吳芳嫻). Foto: CNA

Tajvanski teniški igralci so na poletni univerzijadi v Chengduju v nedeljo osvojili še tri zlata odličja, in sicer v mešanih dvojicah ter moškem in ženskem ekipnem turnirju.

Do nedelje je Tajvan osvojil že 9 zlatih, 16 srebrnih in 17 bronastih medalj, s čimer je izenačil svoj dosežek devetih zlatih medalj z zadnje univerzijade v Neaplju, kar je drugi najboljši dosežek tajvanskih študentov.

V ponedeljkovem finalu mešanih dvojic v badmintonu ima Tajvan zagotovljeno vsaj še eno zlato in eno srebrno medaljo.

Univerzijada je največje študentsko tekmovanje na svetu, ki se odvija vsaki dve leti. Najboljši rekord Tajvana na eni sami univerzijadi je bil leta 2017 v Tajpeju, kjer je osvojil 26 zlatih odličij.