Tajvanska dvigovalka uteži podira svetovne rekorde

0
1026

Tajvanska dvigalka uteži Kuo Hsing-chun je med azijskim prvenstvom v dviganju uteži 19. aprila v Taškentu v Uzbekistanu osvojila tri zlate medalje in postavila dva nova svetovna rekorda, s čimer si je zagotovila uvrstitev na letošnje olimpijske igre v Tokiu.

Kuo je v ženski kategoriji do 59 kg osvojila zlato za dvig 110 kg, s čimer je podrla prejšnji rekord 107 kg, ki ga je branila Severnokorejka Choe Hyo-sim.

Kuo je v sunku dvignila 137 kg in s skupnimi 247 kg izboljšala svoj prejšnji svetovni rekord ter osvojila dodatni zlati medalji.

Kuo si tako zdaj lasti vse tri svetovne rekorde v kategoriji do 59 kilogramov. Tekmovanje je Kuo zagotovilo uvrstitev na prihajajoče poletne olimpijske igre, ki bodo njen tretji nastop na najprestižnejšem športnem dogodku na svetu. Na igre v Tokiu se je doslej uvrstilo skupno 32 tajvanskih športnikov.