Tajvan je osvojil ekipno zlato na svetovnem prvenstvu v lokostrelstvu

0
370

Tajvanska ženska reprezentanca je v nedeljo osvojila zlato medaljo na 3. etapi svetovnega pokala v lokostrelstvu Hyundai 2022 v Parizu, potem ko je premagala Indijo s 5:1. Zmaga olimpijk Lei Chien-ying (雷千瑩), Peng Chia-mao (彭家楙) in Kuo Tzu-ying (郭紫穎) je prinesla prvo letošnjo zlato medaljo tajvanski ženski ekipi na tekmovanju z ukrivljenimi loki.

Aprila je trojica osvojila bronasto medaljo na prvi etapi svetovnega pokala v lokostrelstvu Hyundai v Antalyi v Turčiji.

Na svetovnem prvenstvu v lokostrelstvu se ekipne tekme odločajo v nizih. V vsakem nizu lahko izstrelijo po tri puščice in tisti z najvišjim rezultatom prejme dve točki; obema se dodeli ena točka, če je niz izenačen. Tisti, ki prvi dobi pet nizov, je zmagovalec.