Ekipa Tajvana na svetovnem prvenstvu v vlečenju vrvi pokazala moč

0
271

Ekipa Tajvana je na svetovnem prvenstvu v vlečenju vrvi na prostem, ki ga je od 2. do 3. septembra v Švici organizirala Mednarodna zveza za vlečenje vrvi, osvojila štiri zlate in tri srebrne medalje.

Ženske ekipe so osvojile zlati medalji v kategorijah do 500 in 540 kilogramov ter v kategorijah do 23 let do 500 kilogramov in do 19 let do 480 kilogramov.

Moški ekipi sta zasedli drugo mesto v kategoriji do 19 let do 560 kilogramov, preostali dve srebrni medalji pa so tajvanski športniki osvojili v mešanih kategorijah do 23 let do 560 kilogramov in do 19 let do 520 kilogramov.

Letošnji nabor medalj je še večji kot lani, ko so tajvanski športniki in športnice na svetovnem prvenstvu na Nizozemskem, osvojili štiri zlate, eno srebrno in eno bronasto medaljo.

Na letošnjem tekmovanju je sodelovalo približno 1000 tekmovalcev iz 30 držav in ozemelj, naslednje tekmovanje pa bo leta 2024 v Mannheimu v Nemčiji.